Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mwijatak 21 wrz 2008, o 11:47

Powiedzcie mi skąd jest ten fenomen Pedigree :?: Czy to tylko kwestia reklamy :?:
Wlazłam sobie ostatnio na jakąś stronę sklepu z karmami i worek 15 kg Pedigree jest droższy od Brita :shock: Więc tu chyba nie o cenę chodzi :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez olwo 21 wrz 2008, o 12:30

Reklama :roll:
O Bricie mało kto słyszał (z przeciętnych człowieków) a Pedigree czy Chappy zna każdy... niestety...
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Atena 21 wrz 2008, o 13:09

olwo napisał(a):Reklama :roll:
O Bricie mało kto słyszał (z przeciętnych człowieków) a Pedigree czy Chappy zna każdy... niestety...

dokładnie - reklama kosztuje, a nikt z własnej kieszeni nie będzie wykładał, więc trzeba sobie odbić w cenie karmy...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Psiarka 21 wrz 2008, o 14:25

mwijatak napisał(a):Powiedzcie mi skąd jest ten fenomen Pedigree :?:

Do pedigree jest dodawana sól i dlatego psom to bardzo smakuje, a niektórzy właściciele twierdzą właśnie, że skoro smakuje to nie trzeba się martwić.
Brit-a nie ma w każdej biedronce, tesco czy jakimśtam lewiatanie. Ludiom się nie chce jechać do sklepu zoo, wo.ą przejść się 100 metrów do sklepiku osiedlowego. Poza tym reklamy mają swietne, a Brit w ogóle się nie reklamuje.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez lilith_kaska 21 wrz 2008, o 14:41

Ja juz sie przezucilam na Pro Plana...i jestem bardzo zadowolona.
A rozmawialam ostatnio ze znajomym i on powiedzial ze swojego Huskiego karmi wlasnie Pedigree...Stwierdzil ze skoro to tak reklamuja to przeciez musi byc dobre,... Coz nie mialam zamiaru sie z nim klucic...ale swoje pomyslalam.
Warto pytac i rozmawiac na takie tematy...gdyby nie pewne osoby dalej bym Kambodze trula.... :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Psiarka 21 wrz 2008, o 15:22

ja ostatnio byłam w sklepiku osiedlowym i coś mnie naszło, zeby sprawdzić skład karmy o tak ambitnej nazwie jak: 'Karma dla psa". patrzę: 20% mięsa. 'no, no' myślę sobie. Czytam dalej: '4% wołowiny'. A reszta?! :shock:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez EsHa. 21 wrz 2008, o 16:12

lilith_kaska napisał(a):Ja juz sie przezucilam na Pro Plana...i jestem bardzo zadowolona.
A rozmawialam ostatnio ze znajomym i on powiedzial ze swojego Huskiego karmi wlasnie Pedigree...Stwierdzil ze skoro to tak reklamuja to przeciez musi byc dobre,... Coz nie mialam zamiaru sie z nim klucic...ale swoje pomyslalam.
Warto pytac i rozmawiac na takie tematy...gdyby nie pewne osoby dalej bym Kambodze trula.... :roll:

Ja bym się kłóciła, i to jak.
Pedigree to syf, w większości jest droższy od Brit`a...
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez bjossa 22 wrz 2008, o 16:47

ja to widzę tak. Idziemy do marketu, a tam w dziale z karmą dla psów wór Frieskies ( tak sie to pisze) za 'psie' pieniądze, jest też taniutki Frolic, darling... to odpowiedzialny właściciel weźmie coś droższego ( wiadomo droższe = lepsze) i bierze pedigree. Brutusek je Britta light& senior i kupialm mu za którymś tam razem 2x15 kg ( przesyłka gratis) za 149 zł czyli jest to ok 4.97 zł za 1 kg! czyli naprawde baaardzo tanio. Za to pedigree dla seniorów to ok 7.2 zł za kg..... i gdzie tu sens kupowania gorszego i droższego?


btw. teraz Brutusek bedzie dostawać Royal Canin weight&osteo, drogie straszliwie ale skoro ma mu pomóc....
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mwijatak 22 wrz 2008, o 18:20

Pewnie trochę racji w tym jest :roll: Choć w internecie pojawiają się i reklamy lepszych karm jak i pedigree :?

Ja już nie będę mówić nic o karmach, bo ostatnio się załamałam troszkę :roll: Najpierw cudowałam z doborem karmy dla Demona i wreszcie trafiłam na Brita. Teraz Kaji Pro Plan przestaje służyć i znów rozglądam się za czymś innym. A dzisiaj okazało się, że kotecek ma coś z pęcherzem nie ten teges i RC Urinary nam się kłania :? I weź tu człowieku wszystko spamiętaj... Oszaleję :lol:

Btw. Czy ktoś miał styczność z karmami typu Taste of the Wild bądź Chicken Soup :?: Która lepsza dla wrażliwca?
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 28 paź 2008, o 02:16

mam pytanie czy możecie mi doradzić jaką karmę wybrać dla dwuletniej suczki rasy beagle? zastanawiam się miedzy bozita a purina pro plan.
Gość
 

Postprzez Doris 28 paź 2008, o 11:59

Czy frolic jest tak samo zly jak pedigree??Bo zanim przywiezli mi psa(nie mialam pojecia co jedza szczeniaki)kupilam 2kg.worek karmy frolic...i jak moj maly podrosnie to moge mu dac zeby zjadl,czy lepiej pozostac przy royal canin a tego frolica po prostu wyrzucic?
Doris
 

Postprzez mArGoSiA 28 paź 2008, o 12:15

Frolic nie jest dobrą karmą jeżeli można ją w ogóle nazwać karmą. Możesz kupić psu RC ale jest też wiele innych,tańszych,a równie dobrych :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Doris 28 paź 2008, o 12:56

Czyli? ta brita,o ktorej piszecie? A jest wersja dla szczeniakow??
Doris
 

Postprzez mArGoSiA 28 paź 2008, o 13:18

Np Brit i jest wersja dla szczeniąt. Ale są też inne. Zależy ile chcesz przeznaczyć na karmę.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Doris 28 paź 2008, o 13:30

No ile...?jakas rozsadna sume...nie za duzo,ale tez nie bede oszczedzac na zdrowiu mojego psa.Chce by mu smakowala ,by nie bylo rewelacji skornych ani zadnych uczulen itp.Twierdzisz,ze znajde taka a tansza niz RC.Wiec podaj nazwe.Gdybys mogla :wink:
Doris
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints