Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Atena 16 kwi 2008, o 18:30

Ruselek napisał(a):Zastanawiam się nad:

BOSCH ADULT LAMB & RICE+ORKISZ

ARION PREMIUM ADULT MAINTENANCE

ARION PREMIUM Adult Lamb&Rice

NUTRA NUGGETS MAINTENANCE

PURINA DOG CHOW ADULT CHICKEN&RICE

BENTO KRONEN HAPPY LIFE ADULT

ACANA Premium Adult

Podkreślam, że mam pieska który waży 10kg-11kg i ma 1,5roku ;) (JRT). Brita już testowaliśmy, czekam na opinie i inne propozucje :]

z w/w:

NUTRA NUGGETS MAINTENANCE lub ACANA Premium Adult
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia1 16 kwi 2008, o 22:07

Witam :D
Ja Guciowi daję Bento kronen i jestem bardzo zadowolona myślę ,że Gutek też :wink:
PozdrawiamObrazek
Avatar użytkownika
Jadzia1
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 874
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 17:55

Postprzez aGula1810 17 kwi 2008, o 13:23

Acana [reklama zabroniona]
polecam
aGula1810
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 16:41

Postprzez Gość 18 kwi 2008, o 06:19

dziewczyno, dlaczego na każdym forum reklamujesz ten sklep?
Gość
 

Postprzez lilith_kaska 28 kwi 2008, o 17:27

No wiec tak. Zastanawiam sie dlaczego w ogole bralam psa skoro tak malo wiedzialam na jego temat :( Jednakze tak kocham pieski i zawsze chcialam je miec wiec nie moglam Dodzy nie wziazc. Tak jak juz pare osob sie tu wypowiedzialo, na poczatku dawalam Pedigree :oops: .... Teraz jak czytam te wszystkie posty to mnie skreca na mysl o tym co jej dawalam... Dzis kupilam Purine Dog Chow...i mysle ze bedzie to dobre pozywienie dla mojej suni. Gotuje jej tez "domowe" jedzonko i daje czasem (tak na szybko) chleb z pasztetem :) Smakuje jej to i nic zlego nie dzieje wiec mysle ze juz nie karmie jej zle... Jednak jesli widzicie jakies bledy to prosze o porady...
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Gość 28 kwi 2008, o 19:26

Purina Dog Chow jest bardzo zbliżona składem do pedigree- chcesz kupić w miarę odpowiednią karmę- czytaj informacje na opakowaniu.
Gość
 

Postprzez lilith_kaska 28 kwi 2008, o 20:31

Anonymous napisał(a):Purina Dog Chow jest bardzo zbliżona składem do pedigree- chcesz kupić w miarę odpowiednią karmę- czytaj informacje na opakowaniu.


Prosze o wiecej wypowiedzi....
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Gość 29 kwi 2008, o 20:16

patrząc na karmę kieruj najpierw oczęta w kierunku składu, w purinie dog chow jest ok. 4% mięsa to stanowczo za mało. wypieraj takie które w sumie mięska mają nie mniej niż 30% im więcej tym lepiej.
Z tańszych: Brit, Acana, Belcando, Bewi Dog, Chicken Soup, Nutra nuggets, Diamond's naturals, Purina ale Pro Plan
Z droższych bardzo ciekawe są Taste of the Wild, Orijen,
Gość
 

Postprzez draca-ena 2 maja 2008, o 12:35

Lily dostaje Acanę Pre mium Ad ult (hehe, zabezpieczenie przed spamem, stąd te naddodatkowe spacje:)), ale to i tak raczej dodatek do żywienia niż podstawa. Po prostu chcę, żeby jadła też dodatkowo coś pełnowartościowego :).
Karma - na próbę wzięłam 3kg - dziś przyjechała i Lily bardzo smakuje, jak zauważyłam :).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez Assasin 4 maja 2008, o 18:13

Ludzie co tak najeżdżacie na ten Pedigree? Psy z hodowli Rottweiler Alegranda są karmione Pedigree i co? Tak źle wyglądają? Mało tytułów na wystawach zdobywają? Jakby była taka zła to i na wyglądzie psa by się to odbiło.
Oddaj psią krew. Oddając ratujesz psie życie!

Obrazek
Avatar użytkownika
Assasin
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez bjossa 4 maja 2008, o 18:44

Jakby była taka zła to i na wyglądzie psa by się to odbiło.

pedigree nie powoduje, ze pies jest parchaty i umiera w ciągu miesiąca. Jak bedziesz jesc same rzeczy z mcdonalda to tez nie umrzesz, bedziesz zyc. Tylko pedigree nie zapewnia wszystkich niezbednych składników to prawidłowego rozwoju. ma mało watrosciowych substancji a duzo wypełniaczy, tak jak fast foody :P jednak na codzien je sie normalny obiad, prawda? jak ktos chce karmic psa pedigree to jego sprawa, ale nie warto oszczedzac na psich stawach i zdrowiu.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Assasin 4 maja 2008, o 19:00

Rottwiellery to rasa zagrożona w bardzo dużym stopniu dysplazją. Jakoś żaden szczeniak z tej hodowli dysplazji nie miał bo hodowca ma kontakt z każdym człowiekem któremu pieska sprzedał (moja kuzynka ma psa właśnie z tej hodowli i kryła sukę psem z tej hodowli obecnie już nieżyjącym Viktorem von Grehanshof) A złe karmienie psa wpływa na wygląd jego sierści.
Oddaj psią krew. Oddając ratujesz psie życie!

Obrazek
Avatar użytkownika
Assasin
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez bjossa 4 maja 2008, o 20:16

Rottwiellery to rasa zagrożona w bardzo dużym stopniu dysplazją. Jakoś żaden szczeniak z tej hodowli dysplazji nie miał bo hodowca ma kontakt z każdym człowiekem któremu pieska sprzedał (moja kuzynka ma psa właśnie z tej hodowli i kryła sukę psem z tej hodowli obecnie już nieżyjącym Viktorem von Grehanshof)

dysplazja to choroba genetyczna, pies sie jej nie nabawi od pedigree.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pauli 4 maja 2008, o 23:09

jak dla mnie przeciw karmom typu pedigree przemawiają drobne argumenty: karma śmierdzi, pies jedzący tę karmę śmierdzi, w składzie jest 4% produktów mięsopochodnych a reszta to wypełniacze węglowodanowe i nie wiadomo co jeszcze.
nie ma co się sprzeczać, to karma niskiej jakości, a czym kto karmi to już jego sprawa. tylko to żadna oszczędność [pomijając ewentualne dolegliwości układu kostnego wynikające ze złego żywienia] - worek kosztuje mniej, ale pies więcej zjada i trzeba ten worek kupić częściej. po co oszczędzić [a często nawet zapłacić więcej :!: ] gdy można niewiele większym kosztem dawać psu lepsze chrupki. no po co?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Assasin 5 maja 2008, o 12:12

Ok pauli (wreszcie ktoś mądry się odezwał). To że śmierdzi to ja wiem ale psu nie szkodzi tak jak tu co niektórzy twierdzili :roll: .
Oddaj psią krew. Oddając ratujesz psie życie!

Obrazek
Avatar użytkownika
Assasin
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 18:18
Lokalizacja: Brzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints